У суботу 18. маја, у Српском културном центру у Београду одржана је трибина под називом „Руско-словенско јединство у борби против западног глобализма и НАТО агресије”, на којој су се окупиле патриоте из разних словенских земаља (Србије, Русије, Словачке, Пољске, Македоније и Бугарске) са циљем да обједине своје активности ради стварања СВЕСЛАВЕНСКОГ САВЕЗА!
Окупљенима се, као домаћин простора у којем се одиграо цео догађа, прво обратио председник Српског културног центра „Ћирилица”, пуковник авијације у пензији, Милорад Ђошић, пожелевши им срдачну добродошлицу.
Након домаћина говорио је човек који је окупио Словене из више земаља у Београд, Александар Родионов, испред Руског-словенског јединства.
„Ми треба да тежимо уједињењу свих Словена у један братску државу око Русије, као силе која може да заштити све Словене од НАТО агресије и демонске културе Запада. Русија и покрет чији сам ја председник, Руско-словенско јединство, не жели да никог од Словена да окупирају већ да кроз заједничку конфедерацију слободних словенских држава обједине сав словенски свет да бисмо тако сарађивали и са другим слободним европским народима који чувајући свој идентитет и оно што они јесу супростављајући се са нама против мултикултурализма, глобализма и сатанизма. Словени су за нас Русе, браћа и сестре, и у добри и у злу са којима сарађујемо тако да су сви равноправни, док други европски народи могу бити само наши пријатељи, с којима живимо у миру и међусобном поштовању, али никад и браћа и сестре јер нису Словени”.
Представљајући циљеве народне иницијативе „Нема предаје Косова и Метохије” Дамњан Кнежевић је указао на велеиздајички карактер српских режима, када је у питању решавање статуса Косова и Метохије, од 2000 г., па до данас, подвукавши посебно значај Косовске битке у одбрани Европе од исламског окупатора.
„Браћо Словени, ви сте дошли у земљи мученика. У Првом светском рату свака друга мушка глава је била изгубљена у Србији. Али смо упркос свему опстали на својој земљи иако смо као многа друга словенска браћа, Други светски рат и комунизам након њега дочекали неспремни који су били по нас Србе можда и погубнији од турског ропства. Такође, Срби су први рекли не Новом светском поретку, коју је започео уједињавањем Немачке, након пада Берлинског зида, јер је доносио НАТО окупацију, антипородичне вредности и затирање српског идентитета, због чега смо били у рату са Западом скоро десет година. Нажалост, поразили су нас, не војнички у рату већ Тројанским коњима у миру. Ипак, и на Западу се данас људи буне свесни да су били и они заведени демагогијом која свесно иде за уништавање нација и породица. Зато сматрам да словенским народима у таквом друштву није место.”
Присутнима се обратио и представник македонског народа Зоран Иванчев, из организације Мир, који је објаснио како је извршена окупација Македоније од стране ЕУ и НАТО, уз помоћ домаћих однарођених квазиелита са циљем и да се том словенском народу промени идентитет и име.
У име бугарског народа на трибини је говорила и Магделена Кличкова, из Бугарског народног сабора, која је упознала присутне са активностима бугарских патриота кои се боре за очување идентитета свога народа у оквиру ЕУ, откривајући и како је Европска унија, преко непостојећих заразних болести намерно уништила бугарску пољопривреду, пре свега сточарство.
Словак Милош Зверин, из покрета „Славица”, се најпре извинио у име словачког народа Србима јер је његова држава давала подршку НАТО трупама за време агресије Запада на Србију 1999, а затим је изнео предлог да 22. јун, дан када је почела нацистичка инвазија немачког Трећег рајха и његових сателита на СССР, после којег су страдале на десетине милиона Словена, прогласи као Дан геноцида над словенским народима. што су прихватили остали словенски делегати.
На крају се у име пољског народа присутнима обратио Артур Чмок, из органиције „Задруга”, најстарије политичке организиције из Пољске истакнувши потребу да се међу Словенима треба да што више упале и распале словенске искре да би Словени једни другима били што ближи.
Трибина „Руско-словенско јединство у борби против западног глобализма и НАТО агресије”, се на крају завршила заједничком фотографијом свих учесника, испред споменика Карађорђу, у близини Храма Светог Саве.
ИЗВОР: Centar – zvanični kanal/СРБИН.инфо
22.5.2019. за СРБски ФБРепортер приредила Биљана Диковић
Бог вам дао снаге и здравља да остварите свој виљ у општем интересу свих словена.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Koliko može da se vidi, nema srpske zastave ili je naopako okrenuta.
Bilo kako bilo, nije uredu.
Свиђа ми сеСвиђа ми се