АКТУЕЛНО

Александар Бећић: Докле, народе? Докле?


godine-prolaze-620x330

Када треба дигнути глас, грађани Србије су (још увек) храбри и гласни само за тастатуром. Друштвене мреже служе за оштре речи, осуде, вапај, буну. На улици – ништа. Повремено заталасају адвокати, медицинари, просветари, али – у суштини – ништа. На улице изађе неколико десетина активиста и „активиста“. Демократе се тек спремају за „велики митинг“. И напредњаци се спремају, али неће истог дана. Десница – тапка у месту.

Деси нам се и да будемо духовити. Или – прости. Зависи из ког угла гледате. Зависи да ли сте присталица или противник ове власти. Једни кажу да су пре 14 дана испред више министарстава и зграде Народне банке остављено неколико „поклон-пакета“ у црвеним кутијама, с машницом. Други кажу да је у питању непримерено варварство и примитивизам.
Данас је тачно 2811 дана од како је у владу Србије као министар дошао Расим др Љајић. Ваљао је свима: и онима пре, и овима сада. Питање је да ли ће ваљати некоме у будућности.
Данас је тачно 2.466 дана од како се Ивица Дачић сместио у министарску фотељу. Мењао је министарства, положаје, кабинете, коалиције… Али с власти није сишао.
Данас је тачно 2.359 дана од како је формирана Српска напредна странка.
Данас је тачно 1.042 дан од како се у кабинет на Андрићевом венцу сместио Томислав мастер протектор Николић. И с њим жена му Драгица. Да деле ордење и хуманитарну помоћ. На овом другом – шта год ко говорио – свака част. Помоћ је помоћ.
Данас је тачно 984 дана од како је у министарску фотељу сео бивши радикал, сада Европејац и напредњак, Александар Вучић.
Данас је тачно 836 дана од како је ухапшен Мирослав Мишковић. Суђење – никако да крене. Тресла се гора, родио се миш.
Данас је тачно 782 дан од како је Србију потресла афера афлатоксин. Тресла се гора, родио се миш.
Данас је тачно 582 дан од како је реконструисана влада Ивице Дачића, о којој је (пре реконструкције) тадашњи први потпредседник говорио да је најбоља коју је Србија икад имала. Из ње су нестали Лазар Крстић, Саша Радуловић и још неки. У земљи се ништа на боље није променило.
Данас је тачно 345 дана од како је раније поменути Александар Вучић преузео кормило српске владе. Коју јалови, разбијени и посвађани властољубиви опозиционари називају Титаником.
Данас је тачно 345 дана од како нам војску води керамичар.
Данас је тачно 284 дана од како је представљен грандиозни пројекат Београд на води. До данас, гледали смо само различите макете, а неки су попуњавали разне формуларе. Радови још нису почели. Кад ће – не зна се.
Данас је тачно 249 дана од како је Србију потресла афера лажног доктората Небојше Стефановића. Тресла се гора, родио се миш.
Данас је тачно 139 дана од како је ухапшен Драгослав Космајац. И 94 дана од како је пуштен да се брани са слободе.
Данас је тачно 128 дана од како су у Србији смањене плате у јавном сектору и све пензије веће од 25.000 динара.
Данас је тачно 49 дана од како су пропали преговори са Есмарком око куповине Железаре Смедерево.
Данас је тачно 25 дана од како је Србија у удесу хеликоптера Војске Србије остала без четири летача, два медицинска радника и једне бебе. Тужилаштво је у извештају „открило“ да су за то одговорни летачи, који су имали алкохол. А не министри.
Да ли вам је све ово што смо написали – довољно? Или треба још?
Много је, народе. Много је.

 

Александар Бећић, 06. 04. 2015.

 

12. 04. 2015. kolumnista.com, за ФБР приредила Биљана Диковић

4 replies »

  1. Не претерујте. Србија никада није била независна држава.Срби су вековима уназад гинули за интересе других, као инструменти страних власти.Исто се дешава и данас.Ниједан устанак у историји ближој и даљој није настао спонтано, већ иза сваког стоји нека интересна сфера.Сматрам, да ниједан човек моралан, поштен и патриота неће успети да дође на чело Србије не зато што смо ми глупи већ зато што су у Србији дубоко инфилтрирани агенти од утицаја чије деловање је тешко уочити уколико ниси директно умешан. Молим Вас не пребацујте кривицу на србски народ, који је милионима жртава и својим костима по ко зна који пут показао на делу колико воли своу отаџбину. Наш задатак је да очистимо унутрашњи канцер и да се приклонимо источном царству.Самокажњавање и посипање пепелом никуда не води.Рат се тако само губи.

    Свиђа ми се

  2. Пошто смо ми тешки на ушима и очима, дај нам још, брате Александре. И то сваки дан, 24 сата. Нас ни Јасеновац, ни бомбардовање осиромашеним уранијумом 1999. не може осолити. Једино што нас осољава је шиптарски бурек усред Београда, Новог Сада, Ниша, Бања Луке и Приједора.

    Свиђа ми се

    • Po tebi je onda ova situacija bolja od one koja bi mogla da bude?Sta to moze biti?Bolje?Gore?Sloboda ce se na ulici vojevati i treba to da znas a one koji su krali,da mene neko pita,sve bi ja to na kolac i to javno.Dobrovoljno se javljam da koristim kolac.Turcima svako priznanje na ovoj metodi.Presavrsena je i nema joj ravnih.

      Свиђа ми се