Због одлуке „косовских власти“ да забране коришћење возила са српским регистарским ознакама, здравствене установе не могу да пруже хитну помоћ пацијентима, али ни да транспортују пацијенте.
06.06.2012. СМедиа
Због одлуке косовских власти да забране коришћење возила са српским регистарским ознакама са почетним називима градова на Косову, Срби јужно од Ибра су у безнадежној ситуацији. У најтежем положају су здравствене установе које не могу да пруже хитну помоћ пацијентима, али ни да транспортују пацијенте до здравствених установа у централној Србији.
„Ситуација у нашем Дому здравља, који опслужује око 30.000 Срба из Косовског поморавља, изузетно је тешка. Осим што не поседујемо возило Хитне службе са „КС“ таблицама, како би смо превезли хитне случајеве, проблем је и што житељи овог подручја не могу да дођу до наше установе“ – упозорава директорка Дома здравља из Гњилана измештеног у Шилову Јелица Крчмаревић.
Због недостатка возила које би превезло хитне случајеве, директорка наглашава да је угрожен живот пацијентима који одлазе на дијализу у Врању.
„У најтежој ситуацији је дванаест пацијената који се три пута недељно дијализирају. Због недостатка адекватног возила њихов транспорт траје сатима. Уместо возилом Хитне помоћи, њих до административног прелаза транспортујемо обичним теренским возилом које нам је уступила општина Ново Брдо. Чинимо то у две смене што болесницима додатно загорчава живот“, изјавила је Крчмаревић.
Апелујући на све надлежне да им помогну у превазилажењу новонастале ситуације, надлежни из гњиланског Дома здравља истичу да ће уколико се оваква ситуација настави животи великог броја пацијената бити угрожени.
(Новости)
Фото:Бета
Категорије:ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, ЗДРАВЉЕ-ЕКОЛОГИЈА, ЗЛОЧИНИ НАД СРБИМА, КОСОВО И МЕТОХИЈА, СРБИЈА, Сепаратизам, Тероризам














Коментари читалаца…