Вучић – Неевропско понашање мора да се заустави – нико више неће бацати сузавац на тло Србије
Он је поручио да ће се Србија понашати одговорно и шитити своје грађане и територију и рекао да је за петак заказана седница Бироа за координацију служби безбедности.
Вучић је у изјави РТС из Вашингтона рекао да чланице ЕУ морају да се понашају у складу са европским правилима и вредностима и позвао ЕУ да реагује.
„Србија ће умети да штити своју земљу, национално достојанство и своју територију, и ако буде потребно и од Европске уније штитићемо европске вредности“, рекао је Вучић.
Он је навео да је Србија, не својом кривицом, доведена у тешку ситуцају, али да ће одговорном и озбиљном политиком помоћи свом народу и да никоме неће дозволити да нас понижава или баца сузавац на нашу територију.
На питање да ли очекује јачу и озбиљнију реакцију Вашингтона, Вучић је реао да ће о томе разговарати са државним секретаром Џоном Керијем и другим званичницима.
Свака сличност је… неизбежна. Фото колаж: СРБски ФБРепортер.
„Ово мучење, овако неевропско понашање мора да се заустави, и ако ЕУ у томе не жели да учествује, нема проблема, ако неће да реагују из Брисела, реаговаћемо ми. Умећемо да заштитимо и себе и умећемо да заштитимо и све европске вредности које очигледно Европа није у стању да заштити“, рекао је Вучић.
Премијер је посебно осудио нападе на новинаре, без обзира на чијој територији се то догодило.
„Посебно осуђујем, без обзира на то на чијој територији се догодило нападе на нованаре, нарочито на новинаре РТС, на Јовану Ђуровић. У некој земљи неко се дичи новинарима који саплићу очеве са децом, а напада новинаре који раде свој посао. То више говори о тој земљи, него о нама“, закључио је Вучић.
Бан осудио поступање Мађарске према избеглицама
Генерални секретар Уједињених нација Бан Ки Мун критиковао је данас Мађарску због начина на који третира мигранте, називајући то неприхватљивим.
Он је изјавио да је шокиран поступањем према избеглицама на мађарско-српској граници, преноси АФП.
Бан је нагласио да избеглице и мигранти у Европи морају бити третирани уз поштовање људских права и достојанствено.
Мађарска полиција данас је на граничном прелазу Хоргош сузавцем и воденим топовима растеривала избеглице који покушавају да се преко териоторије те земље домогну Западне Европе.
Извор: Танјуг
Категорије:ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, Издаја, Окупација, СРБИЈА, MAIL - RSS FEED















НЕКОНТРОЛИСАНЕ ИЗЈАВЕ КАО И ОБИЧНО !
ДР ИНГ БОЖИДАР МИЛОСАВЉЕВИЋ http://skrivenosaznanje.blogspot.com
>Четверг, 17 сентября 2015, 14:28 UTC от „СРБски ФБРепортер“ : > >РЕДАКЦИЈА posted: “ Вучић – Неевропско понашање мора да се заустави – нико више неће бацати сузавац на тло Србије 16. септембар 2015. Србин.инфо
Он је поручио да ће се Србија понашати одговорно и шитити своје грађане и територију и рекао да је за петак заказ“ >
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Velika je stvar dobiti PoDršku.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
.
Ako je ova izjava tacna (uvek sam oprezan sa novinarskim interpretacijama), njome je njen vlasnik prevazisao samoga sebe!
Predlog – pravo u Ginisovu knjigu, poglavlje „ordinarne gluposti“…
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Ради још једне потврде ове вести постављамо и линк до текста објављеног у Политици
http://www.politika.rs/rubrike/dogadjaji-dana/Vucic-Stiticemo-gradjane-i-teritoriju-EU-treba-da-reaguje.sr.html
Редакција
Свиђа ми сеСвиђа ми се
.
U potpisu clanka iz Politike pise „Агенције објављено: 17.09.2015″…
Sta ta mnozina treba da znaci? Koje su to sve agencije? Ko iza njih konkretno stoji?
To je isto kao sto Interventna brigada vozi dzipova sa registarskim tablicama na kojima pise „POLICIJA“…
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Да не буде никакве забуне.
Ово је линк до изворне вести – Извор: Танјуг
http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=199477
Свиђа ми сеСвиђа ми се