Бомбардовање

Српски Културни Савез Швајцарске: „Опростити можемо – заборавити не смемо“ 24.03.1999-24.03.2014. – Помен у цркви 16:00 и миран протест Bürkliplatz – Цирих 18:00


21.03.2014. ел. поштом Дарио Адамов, за ФБР приредила Биљана Диковић
plakat srb

Драги сународници,

У понедељак 24. марта навршава се 15 година од НАТО бомбардовања Србије и 15 година од мартовског погрома Срба на Косову и Метохији. Тим поводом Српски културни Савез Швајцарске и Српска црквена општина Храм Успенија Пресвете Богородице вас позивају на помен жртвама НАТО бомбордовања и етничког чишћења Срба са Косова и Метохије.Окупићемо се прво у нашем храму у Швамендигену у 16.00 где ће наши свештеници служити помен жртвама а онда ћемо сви заједно отићи на Буеркли плац у Цириху, где ћемо паљењем свећа и дељењем летака подсетити на српске жртве и НАТО агресију.

У марту 1999. године Џејми Шејн портпарол НАТО-а пакта је тврдио:
„Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће они све брзо заборавити.“

Позивамо вас на овај скуп како би показали и доказали да нисмо заборавили и да у миру и достојанствено одамо пошту жртвама НАТО агресије.

Опростити можемо – заборавити не смемо

понедељак 24. март

16.00 Помен жртвама
Место: Храм Успенија Пресвете Богородице, Glattstegweg 91, 8051 Zürich18.00 Миран протест (паљење свећа и дељење летака)
Место: Bürkliplatz, Zürich

Уколико сте спречени да дођете у 16.00 у цркву, дођите директно на
Bürkliplatz у 18.00

Очекујемо вас

Српски Културни Савез Швајцарске

nemacki 1
nemacki 2

1 reply »

  1. Dakle dame i gospodo, možete da opraštate u svoje lično ime, ali da vam na pamet ne pada da nešto opraštate u ime celog srpskog Naciona, jer… niko vas nije za to ovlastio! Dakle, u moje ime, nema praštanja neprijateljima našim, ima da pamtimo kao šiptari i da se svetimo nemilosrdno! Da li ste čuli? Nemilosrdno! Možda ne možemo da im doakamo kako bi mi to hteli u potpunosti, ali svako onaj ko bi da prašta, neprijatelj je moj, moje porodice i seme mu se zatrlo dabogda do poslednjeg! Niko neće u ime nekih kvazicivilizacijskih vrednosti praštati zločine prema mom Narodu! Niko! Svako onaj ko to radi Srbin nije, već prokleti poturica i kao takav ima moje nepomirljivo neprijateljstvo! Tačka!

    Свиђа ми се