Тачи: Очекујем извињење Србије за „геноцид на Косову“
25. 08. 2012. 23:20х | Бета
Међународна заједница ће извршити јак притисак на Београд да уклони српске безбедносне структуре на северу Косова, изјавио је премијер самопрокламованог Косова Хашим Тачи и указао да ће се том притиску придружити и Приштина.
Приштина има подршку међународне заједнице да уклони структуре Србије: Тачи
„Међународна заједница ће извршити јак притисак да Београд уклони нелегитимне структуре, али и Влада Косова ће деловати свом својом уставном и законском снагом како би се нелегитимне структуре суочиле или са правдом, или биле протеране“, рекао је Тачи за Радио слободна Европа. Интервјуу је на интернету објављен под насловом „Имамо подршку за протеривање паралелних структура МУП-а Србије“.
Тачи је навео да је дијалог Владе Косова са Србима на северу посебно питање – уставна и законска обавеза коју ће Приштина обавити. То подразумева владавину закона на северу, демократију, слободу кретања, слободне изборе, легитимно вођство, као и социјалне и економске инвестиције, рекао је он.
По Тачијевим речима, охрабрујуће је то што се сви слажу да је потребна нормализација односа Косова и Србије. То, како је навео, значи добросуседске односе, реципрочно признавање, компензацију Србије Косову за последице рата, као и „извињење Србије за геноцид на Косову“.
Тачи је навео да сматра да би се упоредо могли водити дијалози и са Београдом, и са српском заједницом на северу Косова.
„Проблем на северу Митровице створен је пре 13 година. То је проблем који је пренет на сваку послератну владу. Први пут смо, прошле године, 25. јула, деловали и тако угасили сан Србије о подели Косова. То поглавље је затворено; тамо су данас, на симболичан начин, косовски полицајци и цариници“, казао је премијер Косова.
Паралелним и нелегитимним структурама МУП-а „диригује Влада Србије, конкретније, премијер Дачић“
Тачи је подсетио да је у најважнијим главним градовима света представио свој план за интеграцију севера, који, како је навео обухвата потпуно поштовање образованог система, јавних услуга и здравства, „социоекономске инвестиције“, уз одлучност Приштине за протеривање „паралелних и нелегитимних структура МУП-а Србије“ којима
„диригује Влада Србије, конкретније, премијер Дачић“.
„На том путу имамо потпуну подршку. Уверен сам да постоји воља и одлучност и у САД и у ЕУ да се изврше помаци на том путу. Што се тиче нормализације односа са Србијом, то је посебно питање на којем сви треба да радимо“, казао је он.
„Што брже решавање питања севера биће у интересу целог политичког спектра, свих влада, јер ће свакој влади у будућности бити лакше да се концетрише само на привреду, ред и закон, реформе, стварање нових радних места, те побољшање социјалне заштите.
Питање севера није само терет Владе, већ свих, тако да морамо деловати заједнички“, рекао је премијер Тачи.
Категорије:ГЕОПОЛИТИКА, ДЕШАВА СЕ..., ЗЛОЧИНИ НАД СРБИМА, КОСОВО И МЕТОХИЈА, Окупација, ПОЛИТИКА, СРБИЈА, Сепаратизам, Страдање Срба















Тадић Бећир већ тражи репризу из 1999. Како је те године на призив добио остварење да гледа убијање Срба са неба да би уклонио Милошевића сада то исто тражи да би уклонио Николића или друге убудуће, итд , итд.
Горња прича у свом завршетку се односи на Апокалипсис Светог Јована Богослова са нагласком другог доласка Господа Исуса Христа.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Ovako ce DA TI BUDE: pravoslavni PRAUNUCE i IZDAJNICE-KRVOpijo…
+++ CCCC
НЕБЕСКЕ ХИЈЕРОГЛИФЕ
( Одломак из књиге Николе Девуре „ Цар Душан “ у којем монах Теодор Атонски тумачи атоском игуману Данилу и краљу Драгутину „ небеске хијероглифе “ које су се догодиле изнад Саве у граду Дебрцу у јулу 1308.г.)
„-О, краљу! Данас се родио српски цар над царевима.
Као што је данас дрхтао свет пред муњом Господњом, тако ће пред њим дрхтати околна царства и краљевства. Биће украс Србији и свету. Биће зенит и круна Немањића. Хрлиће жедни лепоте да га виде.. Хрлиће гладни мудрости да га чују. Хрлиће храбри да му војници буду. Хрлиће владари да му дворе.
-О, краљу! Гром, од којег се данас потресло све, глас је новорођенчета, којег ће слушати сви. То ће бити глас оног на престолу: чуће га људи и птице, звери и змије, траве и дрвеће. И отвориће од истока врата троја, и од севера врата троја, и од југа врата троја, и од запада врата троја. И биће владар од три мора, и биће владар од три народа. Царство ће му имати хиљаду гора, и биће по мери човечијој, која је мера анђелова. И имаће дванаест темеља: први темељ биће јаспис, други сафир, трећи смарагд, четврти халкидон, пети сардоникс, шести сард, седми хрисолит, осми вирил, девети топаз, десети хрисопрас, једанаести јакинт, дванаести аметист. И имаће дванаест врата, сва од злата и бисера. И врата царства тога неће се затварати дању, јер ноћи у њему неће бити. И неће у њега ући ништа погано, и што чини мржњу и лаж, него само који су записани у животној књизи Бога.
-О, краљу! Наш први цар биће маловремен. Умреће у зениту, као што се и родио у зениту. Отроваће га бела капа на земљиној глави. Као што се данас у подне нас Дебрцом распрсла божја кугла, тако ће се распрснути и његово царство. Завладаће грешни и нишчи. Син његов седеће на престолу, али му глас нико неће чути.
Онда ће доћи племе из Азије, Агарино, као куга, и своју сен наднеће над нашим царством. Оно што остане, биће мало и доста: мало за цара, доста за кнеза.
А кнез, који ће царовати на оно мало Србије што буде остало, биће племенит и мудар, али несрећан, јер ће погинути на једном пољу, од истих оних од којих је погинуло царство. И преселиће се у славу. Његов син и његова жена допашће беде.
Србије као да ће бити и као да неће бити.
Кад умре син тога кнеза, владаће његов сестрић.
Тама дуга, непрегледна тама. У времена и векове Господње све до броја седам хиљада и триста и дванаест годишта од Постања света, над Србијом биће месечев срп. Срби ће бити маломерни. Тада ће се појавити Црни човек, ц копљем светог Ђорђа и његовим именом; и свињском главом ће с неба скинути месечев срп.
Онда ће погинути. Убиће га кум. И тај његов кум сешће на његов престо. И клањаће се и крсту и месечевом српу. И владаће дуго он и његово семе. И Бог ће их исећи кумовским мачем.
Завладаће потомци Црног човека. Биће краљеви. Држава ће им бити већа од наше. Али ће бити несрећни.. Једног од њих, најхрабријег и најјачег убиће кукасти крст. Синови ће му отићи преко мора и лутаће по свету педесет година. И cинови његових синова. А на његов престо сешће странац, са звездом, Набукодоносоровом, на челу. И владаће до смрти, која га, као иноверца, неће хтети у српској земљи, па ће отићи у свој народ да умре. Живот ће свој окончати у знаку четири нуле.
Зло, које је сејао тај човек за живота, никнуће после његове смрти. Срби ће пострадати. Гинуће од лажне браће, која су пре тога, Риму и Меки, продала душу. И та лажна браћа повадиће ноже из потаје, и навалиће на Србе, али ће их ови потући као Исус Навин Амалика и Гаваоните. Онда ће разбраћа позвати у помоћ Рим, а овај остали иноверни свет, и онај преко седам мора и седам гора, којим ће владати Содома и Гомора, и ратоваће тако против Срба, и Срби сами против њих четири године, четири месеца и четири дана. Створитељ света, истинити Бог наш, који од почетка царствује у векове, навек и над нама, неће дати да та ђавоља сила света победи Србе. Али, авај! Међу Србима пашће омраза. Изделиће се рекама и планинама, земљом и небом, душом и телом. Иноверци ће навалити и Србе истерати са њихових огњишта. Сви Срби ће доћи на три реке. И биће три народа у три царства.
-О, краљу! Светом ће до краја овог миленијума владати нека Америја, нова Атлантида, ђавоље царство, које ће запретити Богу и људима, васељени. Освојиће небо, и звезде на небу, гвозденим птицама, лименим лађама, и стакленим очима. Бог ће тада једном Србину, открити тајну муње, и тајну светлости, и он ће те божје силе дати Америма, Каиновим потомцима, с којима ће они поробити свет и оскрнавити света откровења. Србин ће се, онда, покајати и казниће себе ћутањем. Ником више неће откривати те божје тајне и до краја свога живота само ће хранити голубове. И умреће на дан Исусовог рођења.
-О, краљу! Та Америја биће луда земља. Њом ће владати истерани из Раја, и они што су на Бога камење бацали, и од Бога осуђени. Грех, који ће починити и носити на души, Америма никад неће бити опроштен. Изгинуће у рату са светом и са собом. Преживеће, у тој западној Таври, само они који су народ, који су одвајкада ту били и чије црвено семе неће моћи нико отровати. Америја ће, на крају, бити, опет, црвено царство, као што је и била, кад су у њу дошли они који су убијали, лажно се кунећи у Бога.
-О, краљу! Срби ће крајем обе и почетком идуће хиљаде година, бити худ народ, ојађен од разбраће и иновераца, злогласан, али ће сачувати име своје у Господа, и срце, и ум, и неће заборавити Јудине пољупце што их је примио, и од којих је пострадао. Дочекаће миг Господњи за свој гнев у дане правог времена, које ће, после, ући у памћење, као нови почетак бројања година. Бог ће из свог календара избрисати све дане српских душмана, и неће признати њихово време. Срби ће, затим, бити срећно племе, звано Дан, и сваке године тих година у свеопштем времену, дрво живота доносиће им плод дванаест пута у години, као дар Бога народу, који га није издао и није ушао у пећину Вавр. Во веки векова! Амин!“
(Objavila Jelena Šolak)
https://www.facebook.com/notes/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%98%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B/%D0%BD%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B5-%D1%85%D0%B8%D1%98%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%B5/251472778205691
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Jes vala – otisao Tadic, zakasni si prikane sa idejom… ili sacekaj da Tadija izgura svoj novi mandat u DS-u, pa onda trazi od njega opet…
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Reblogged this on kasalovic.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Otišao Tadić, zakasnio si
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Ako se dokaze da nije trgovao Srpskim organima, i neka se Srbija izvine. Gde je istina?
Свиђа ми сеСвиђа ми се