Учесници еколошког кампа Криваја 2012 у Криваји крај Бачке Тополе почели су изградњу куће од сламе, која би у наредних двадесет дана требало да се заврши.
20. 07. 2012 Пресс.рс, gradjevinarstvo.rs, rtv.rs
Инвестиција је вредна 146.000 динара,од којих је Факултет техничких наука из Новог Сада обезбедио 60.000 динара, а природни материјал за изградњу етно куће- сламу, дрво и земљу, Пољопривредно газдинство Криваја.
Тиме је омогућен почетак реализације дипломског рада Маринка Велимира, сада инжењера заштите животне средине који предвиђа изградњу етно села, речено је Танјугу у том Еколошком друштву.
Ове године 25 еколога из Војводине у две смене градиће кућу од сламе површине 60 метара квадратних за коју су до сада постављени темељи ,а ових дана ће и дрвена контрукција. У кампу се ради од ујутру до увече да би радови били готови до 7. августа, до када камп траје.
Пројектом Етно села, које би се налазило на површини од једног хектара са брвнаром, кућом од земље и сламе, биогенератором за производњу струје, бунаром, објектима за узгој живине и стоке и баштама за органску производњу, конкурише се и за средства код међународних еколошких организација, кажу у Храсту .
Замисао је да се по угледу на Бачку Тополу, започне изградња етно села а по пројекту младог инжињера и у још неким војвођанским местима. Суорганизатор Еко кампа Криваја је еколошко друштво Зелени скок из Новог Сада .
Категорије:ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, Други пишу, ЗДРАВЉЕ-ЕКОЛОГИЈА, СРБИЈА














Коментари читалаца…