Интерпол званично од Пекинга затражио информацију о Хонгвеју
РТРС/Срна, 6.10.2018.
У саопштењу се наводи да се Интерпол унапријед радују званичном одговору кинеских власти.
Из Интерпола истичу да су искористили званичне канале за предају захтјева о информацији за Хонгвејуов статус.
Хенгвејова супруга контактирала је полицију у Лиону, гдје је сједиште Интерпола, након што се са њим није чула од 25. септембра и након пријетњи које је добила путем телефона и друштвених мрежа.
Француска је покренула сопствену истрагу.
Француске власти истичу да се Хонгвеј укрцао у авион и да је стигао у Кину, али да се од тада ништа не зна о њему.
Хонгвеј је и замјеник кинеског министра за јавну безбједност.
***
Председник Интерпола у притвору и под истрагом у Кини
Кинеске власти саопштиле су да је нестали председник Интерпола и високи кинески званичник Менг Хонгвеј задржан у притвору у тој земљи, јер је под истрагом због сумњи да је прекршио закон.
Државна комисија за надзор је на свом сајту објавила да је Хонгвеј, заменик министра за јавну безбедност Кине, „осумњичен за кршење закона“ и да је „под надзором и истрагом“ тог дисциплинског тела Комунистичке партије Кине, које истражује корупцију и политичку нелојалност, преноси Асошиејтед прес.
***
Шеф Интерпола поднео оставку
Директор Интерпола Менг Хонгвеј је поднео оставку која је одмах ступила на снагу, јавља Ројтерс.
Интерпол ће изабрати новог председника у новембру на седници у Дубаију. Како се очекује, шеф ове међународне организације биће представник Јужне Кореје.
Раније је било објављено да је Хонгвеј осумњичен у Кини за кршење закона и да је у току истрага против њега.
Категорије:СВЕТ, MAIL - RSS FEED















Коментари читалаца…