„ПРАВДА ЗА ТАТЕ“ је назив протестног скупа обесправљених тата, који је планиран да се одржи на Тргу Слободе у Новом Саду, у недељу, 23.октобра 2016. године од 16.30 часова.
Протест је под слоганом НЕОСТВАРЕНА ПРАВА ДЕЦЕ ДУГ ДРЖАВЕ!
Организатор скупа је Бујић Горан из Новог Сада, испред групе грађана.
Изјаву Бујић Горана снимио: Жељко Савић, видео новинар.
Уставом и Породичним законом декларисана равноправност родитеља у вршењу родитељског права над заједничком децом само је празна правна норма, која се ни приближно не спроводи у пракси.
Судови који доносе одлуке о самосталном вршењу родитељског права после развода брачних и ванбрачних заједница, у око 95% случајева, самосталним старатељством над децом дарују мајке. Очеви углавном добијају неко време изражено у неколико часова, колико ће лични односи са децом трајати у току седмице. ДРЖАВА СРБИЈА ЕКСПЛИЦИТНО ВРШИ ЗАБРАЊЕНУ ДИСКРИМИНАЦИЈУ НА ОСНОВУ ПОЛА У ВРШЕЊУ РОДИТЕЉСКОГ ПРАВА. Центри за социјални рад, законом одређени за помоћ породици и надзор над вршењем родитељског права, постали су одељења невладиних феминистичких организација, који на све начине помажу мајкама у законом забрањеној злоупотреби родитељског права. Око 100.000 деце из разведених бракова у Србији нема личне односе са својим очевима, због тога што мајке то не допуштају, а надлежне државне институције нескривено толеришу непоштовање судских одлука око времена и начина одржавања личних односа деце и њихових очева. Иако то само формално представља кривично дело у Србији, веома ретко ће надлежна тужилаштва неку мајку гонити због извршења. Али, са друге стране, ревносно ће предузети кривично гоњење очева у случајевима када касне или не плаћају одређену алиментацију.
ДРЖАВА СРБИЈА ФАВОРИЗУЈЕ ПРАВО ДЕТЕТА НА ИЗДРЖАВАЊЕ У ОДНОСУ НА ПРАВО ОДРЖАВАЊА ЛИЧНИХ ОДНОСА ДЕЦЕ И РОДИТЕЉА СА КОЈИМА ДЕЦА НА ЖИВЕ.
Наша деца заслужују потпуно поштовање свих права. Уместо најављиваних Алиментационих фондова, као средства за бољу наплату одређених издржавања – Србија би требала да успостави потпуно поштовање права детета на одржавање личних односа са родитељима са којима не живи (најчешће очевима). Око 85 % очева који имају редовне личне односе са својом децом уредно плаћа издржавање, док то чини само око 35 % очева који немају личне односе са својом децом, показују статистички подаци и сугеришу начин решавања проблема око алиментација.
У СРБИЈИ СЕ ДЕЦА МАСОВНО РАЗВОДЕ ОД СВОЈИХ ОЧЕВА! ТО ЧИНИ ДРЖАВА КРОЗ ЦЕНТРЕ ЗА СОЦИЈАЛНИ РАД, ТУЖИЛАШТВА И СУДОВЕ.
Србијом влада епидемија срчаних и можданих удара мушкараца, иза којих бројки су сакривене жртве насиља у породици – мушкарци. Сваких 18 минута у Србији се догоди један срчани, а сваких 20 минута – мождани удар. Цифре жртава су огромне и неупоредиве су са жртвама физичког насиља у породици. Само у току једног дана од ових последица насиља у породици страда више мушкараца, него жена у физичком насиљу, у току читаве године. Сва озбиљна психолошка истраживања указују да су 13 пута теже последице психичког у односу на физичко насиље. Надлежне државне институције уопште не поклањају пажњу жртвама насиља у породици када је жртва мушког пола. Психичко насиље над мушкарцима најчешће спроводе жене. Још један сегмент организованог државног прогона мушкараца.
Време је да се тате изборе за права своје деце и своја .
Бескурпулозно насилно отимање деце од очева није на овим просторима забележено још од времена турске окупације. Растући по шаблонима пројекција у дете од стране мајки, очеви у Србији добијају нове јаничаре. Време је да се прекину све манипулације децом. Време је да се закони поштују, а деца и очеви заштите, истиче за ТВ Арс Медију Бујић Горан из Новог Сада.
Фотографије и видео: Жељко Савић
————-
21.10.2016. ТВ Арс Медија, за СРБски ФБРепортер приредила Биљана Диковић
















Сврставањем уз страну која је против мушкараца – жене чине ужасну штету себи и свом потомству.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Понижавањем мушкараца држава постиже 2 циља:
– сузбија опасност од најмоћније друштвене групе, која једина може да подигне побуну, ако закључи да држава погрешно функционише и
– испуњава сатанистичке налоге за уништењем породице и наталитета.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Брате све си у праву, намерно се све то ради као по агенди и наредби, са циљем уништења мушког родитеља.
Све је у ЦЗСР у функцији елиминације мушкарца као личности и срозавање његове улоге родитеља пред децом.
Очеви се третитарају као крпе, којом ће свака феминистичка квази стручњак из ЦЗСР да обрише патос у циљу насладе своје искомплексиране ситне душе.
Ретки су, или скоро да нема примера да ЦЗСР нису дискриминаторски у односу на мушки пол, спроводи се прави бели апартхејд у односу на мушкарце.
Својом нестручношћу малтретирају и очеве и децу и изживављавају се над туђим судбинама.
Напокон да је неко проговорио о овом злу које се зове ЦЗСР.
Ето најновијег примера Срђана Милинковића који је поред живог оца и мајке од стране ЦЗСР продат Данцима за 20.000 марака, па затим оно несретно дете из Зрењанина које отето од мајке старатељке и дато на усвајање Швеђанима без периода адаптације, буквално је отет од жене хранитељке коју је дете сматрало својом мајком.
Зар такав поступак не изазива сумњу да је и овде поступано слично случају Срђана Милинковића.
Под хитно треба сменити Драгана Вулевића !!!
Свиђа ми сеСвиђа ми се