АКТУЕЛНО

СРАМОТА У КРАГУЈЕВЦУ: Мајку ратног инвалида, после његове смрти – власти избацују на улицу!


Са папирима пропале фирме и сликом сина

Са папирима пропале фирме и сликом сина

Старицу Загорку Милошевић (74), мајку ратног војног инвалида, уколико се сама не исели, градске власти ће 10. новембра силом избацити из стана на улицу!

Загоркин син Добросав Топаловић у рату је остао без ноге, а преминуо је прошле године. Потом је Загорка добила коначно решење да се исели из стана који је добила на коришћење 1992. године, онда када јој је син тешко рањен.

Остала је без сина јединца, а сада и без крова над главом. Исељење је заказано за 10. новембар, а уколико се сама не исели, како пише у одлуци Дирекције за имовину, старица ће бити исељена насилно, а ако треба, ангажоваће се и бравар да обије стан и фирма да однесе њене ствари. Сви трошкови падају њој на терет.

– Мој син је отишао у рат 1991. године, и у Ернестинову, у Срему, тешко је рањен. Имао је 32 године. Пукла је нека граната, остао је без ноге. Вратио се кући као тешки инвалид. Радила сам у фабрици „Филип Кљајић“ као чистачица, и он је тамо радио као бравар, и од фабрике смо добили стан на коришћење. Укупно 38 квадрата. Он је имао седам операција, није могао да се опорави никако. Умро је прошле године, 12. октобра. Одвезла га Хитна помоћ и преминуо је у болници. Имао је 49 година – прича кроз сузе Загорка.

Стан: Загорка на прозору стана који ће морати да напусти

Стан: Загорка на прозору стана који ће морати да напусти

Она има пензију од 13.000 динара, од које једва преживљава. Писала је свим министрима, нико није одговорио.

– Сећам се дана када је мој Добросав остао без ноге. Био је 24. новембар, три дана пре његовог рођендана. Тешко је то поднео, лечили су га у болници, али десну ногу није имао. У почетку су га обилазили другари с ратишта. Нашао је девојку, оженио се, звала се Снежана. Волели су се, али се она тешко разболела 2000. године. Умрла је од рака, децу нису стигли да добију. Имам једног сина који је умро, његов гроб… Дао је ногу за ову државу… А ја сам дала све што сам имала, и немам где да одем. Нико ми није понудио неки други смештај. На улицу не могу. И ја сам стара и болесна – прича Загорка Милошевић.

Предузеће „Филип Кљајић“, које је помогло својој радници да добије стан на коришћење у коме ће да живи са сином инвалидом и снајом, више не постоји. Пропало је, као и одлука да се њиховој радници да стан.

Преостали су јој пожутели документи, умрлица сина јединца, старе фотографије и решење за исељење.

ПАПИРИ „НЕ ВАЖЕ“

Према мишљењу Градске управе за имовину, Загорка Милошевић је „бесправно усељено лице“ . Њен статус је оцењен као такав након смрти њеног сина, ратног инвалида, иако је са њим живела у стану од 1992. године. Документа која има су по оцени овог органа „преписка између фабрике ‘Филип Кљајић‘ и Јавног стамбеног предузећа, која немају никакав правни значај“.

 

———————-

СРАМОТА У КРАГУЈЕВЦУ: Мајку ратног инвалида, после његове смрти – власти избацују на улицу!

3. 11. 2015. БЛИЦ – текст: Небојша Радишић – фото: Н.Раус, за ФБР приредила Биљана Диковић

4 replies »

  1. srbima ne trebaju neprijatelji….sami sebe unistavamo…….izbacujemo starce i porodice sa decom na ulicu…….a kao Hriscani smo, slavimo slave i u crkvu idemo….pa sta je ovo dakle ljudi boziji….dozovimo se pameti vec jednom….

    Свиђа ми се

  2. Ова наша власт није Србска и у њој се налазе особе
    које су већи душмани Србији чак и од Хитлера.
    Нажалост воде се као министри или … Србије и Србија их
    плаћа, а ми народ би требали се подићи и почистити Србију
    од ових издајника.
    Ово шта раде овој јадној и уцвиљеној мајци преминулог
    инвалида је злочин …

    Свиђа ми се

  3. Nije nikakvo iznenadjenje, ako se zna ko je drzavni sekretar u ministarstvu rada po pitanju boraca i ratnih invalida? Licnost koja je izgubila aktivnu sluzbu u vojsci zbog svog „izuzetnog“ moralnog i radnog lika.On je cak i predsednik gradskog odbora Pokreta socijalista u KG i po partiskoj liniji je postavljen na mesto drzavnog sekretara(?). Dno.

    Свиђа ми се