Морални неуспех Запада
Читаоци траже мој поглед на Израел-Газа ситуацију и, веровали или не, чувено дебатно друштво Окфордског универзитета, Оксфордско друштво (Oxford Union), позвало ме да је да говорим и да расправљамо то питање.
Одговорио сам да сам неспреман да преузмем одговорност за Палестинце без опсежне припреме какву дебата Оксфордског друштва захтева и заслужује. Осим ако се ствари нису промениле од мог времена у Оксфорду, у дебати Друштва побеђује онај који антиципира сваки аргумент противника и побија га са хумором и духовитошћу. Чињенице ретко, ако икада, носе шњур, а понекад чак ни духовитост и хумор ако се публика већ определила за исход подлегавши пропаганди. Због пренатрпаног дневног распореда немам времена ни енергије за такву припрему, а ту је и удаљеност и „џет лег“.
30.07.2014. МАГАЦИН, за ФБР приредила Биљана Диковић

Шта више, ја нисам стручњак за израелско освајање и окупацију Палестине. Мада знам више него већина људи. Од ционистичке пропаганде спасли су ме израелски историчари као што је Илан Папе, јеврејски интелектуалци попут Ноама Чомског и Нормана Финкелштајна, филмски ствараоци као што је Џон Пилџер, израелски новинари, рецимо Ури Авнери, израелске новине „Хаарец“-а и један израелски кућни пријатељ који је израелски члан једне израелске мировне групе која се противи израелском уништавању палестинских домова, села и воћњака у циљу изградње стамбених блокова за досељенике.
Постоји само један приступ тренутном израелском клању Палестинаца, за које Нетањаху, израелски демон али лидер, каже да ће овај пут бити „продужена кампања“ . Опет смо сведоци израелских ратних злочина подржаних од стране Високоморалног Запада, који је толико забринут због погибије 290 путника малезијског авиона да ће утерати свет у велики рат, док се палестински губици гомилају тако брзо да су цифре застареле у време када их наведете у колумни. До сада је било више од 1200 смртних случајева, са 2000 рањене деце, 1170 жена и 257 стараца.
Читањем западних медија, гледањем западне телевизије и слушајући западни радио, човек је препуштен пропаганди и наративу да су Палестинци криви за израелски напад на Газу, слично пропаганди да је за обарање авиона и погибију путника крива Русија. Нема доказа, али пропаганда не потребује доказе. Само понављање.
Појас Газе, гето препун Палестинаца истераних из својих домова и села на Западној обали, једно је од најгушће насељених подручја на свету, у којем је тешко живети са оскудним ресурсима. Израел је тренутно у процесу сужавања Газе за 44 одсто, а лидер сенатске већине Хери Рид, демократа, спрема још један „ванредни“ пакет помоћи – америчких пореских долара за финансирање израелског покоља и компресије палестинских живота. ( Видети: Israel Creates ‘No Man’s Land’ in Gaza, Shrinking Strip by 40 Percent – The Daily Beast и News From Antiwar.com » Senate Leader: Israel May Need More US Aid for War » Print )
Човек би помислио да ће Високоморални Запад разматрати санкције Израелу и марионетској влади Вашингтона у Кијеву, која бомбардује куће цивила, стамбене комплексе и инфраструктуру у областима у којима се људи противе русофобној влади, влади коју је инсталирао Вашингтон на место оне коју су изабрали. Али Високоморални Запад помаже само убицама и уништитељима, жртвама не.
Палестинцима се одузима земља и истребљују се тачно онако као што је отимана земља и као што су истребљивани домородачки амерички Индијанци. Израелски званичници су рекли да они само следе вођство Америке у чишћењу земље од непожељних. А ово је мој поглед на оно што је један од највећих моралних неуспеха Запада:
Израел: Огњем и мачем до Палестине
Као што ционисти свет уче деценијама, Израел не подлеже критици. Само мрзитељи Јевреја, антисемити и људи који желе да гасом погуше Јевреје и кувају их у уљу ће критиковати Израел. Израел је изнад критике, јер Израелци су Божији изабрани народ, упркос томе што је Божији изабрани народ претрпео Холокауст.
То значи да израелска влада, попут оне у Вашингтону, може да уради шта год хоће и опет остане изнад критике.
Ционисти краду Палестину од Палестинаца још од 1940. Већина Палестинаца је макнута из својих домова и са своје земље. Они егзистирају у избегличким камповима у другим земљама, а 1,5 милион Палестинаца је концентрисан у Газа гету, блокираном с једне стране од Израела, на другом крају су Египћани, од Вашингтона плаћени да то раде.
Тако је Израелу згодно да с времена на време војно нападне цивилно становништво и цивилну инфраструктуру Газе. До сада је у свом текућем ратном злочину Израел убио више од 1200 Палестинаца, углавном жена и деце. Ретко ћете видети фотографије разарања у америчким медијима, али ће вам РТ омогућити да накратко баците поглед: Israel extends ceasefire for 24 hours, Gaza death toll surpasses 1,000 — RT News
Израел је увек агресор, али увек заузима улогу жртве. Палестинске жене и деца су подљуди – „змије“, како рече један израелски политичар, што ће угмизати у Израел кроз тајне тунеле (што постоје као и што је било оружја за масовно уништавање Садама Хусеина), носећи самоубилачке бомбашке појасеве и дићи са собом у ваздух недужне Израелце, док ови седе у кафићима и мирно разматрају филозофска питања и најновије вести. Да би се зауставио покољ невиних Израелаца, шта ће, Израел мора да диже у ваздух палестинске болнице, школе, куће цивила и стамбене блокове.
Сви су ови, без икакве сумње, ратни злочини и злочини против човечности, игнорисани од стране великих моралних арбитара – влада на Западу, које не да не прете прстом Израелу, већ песницом Русији.
Западне владе игноришу израелске ратне злочине, али тој игноранцији не подлеже сваки човек са Запада. Више хиљада демонстраната против Израела је изашло на улице у Јужној Америци, Лондону, Паризу, Даблину, Немачкој и самом израелском Тел Авиву: Али немојте се мучити да нађете извештаје о овим демонстрацијама код америчких медијских преститутки.
Америчке медијске преститутке гледају како би за 290 погинулих путника у источној Украјини окривиле Русију. Да питате америчке медијске преститутке, убиства 1200 палестинских смрти нема, а ако се тако нешто и десило и дешава, Палестинци добијају што су заслужили, јер су, фрустрирани због израелске репресије, насумично испаљивали примитивне ракете, које су ретко, ако икад, погађале циљеве.
И шта је још 1200 убијених Палестинаца? Кога брига? Вашингтон или британског премијера у Вајтхолу и Израелце сигурно не. Што се тиче забринутости Израела и Високоморалног Запада, 1200 убијених Палестинаца је једнако ништа. Прашина.
Последњи пут када је Израел напао цивиле у Гази, истакнути израелски правник, и сам циониста, припремио је случај за УН, да је Израел починио ратне злочине. На израелску наредбу, плашљив, али веома послушан амерички Конгрес је усвојио резолуцију којом осуђује истакнутог правник за клеветање чисте и невине душе израелске владе. Притисак из Вашингтона и Израела на правника је сломио његову посвећеност истини и он је повукао своје налазе.
Исто ће израелски лоби и плашљиве америчке медијске преститутке учинити свакоме ко критикује израелске злочине против човечности и вашингтонска правдања и заштиту израелских злочина. Сваки пут када видите особу коју напада израелски лоби, сигурни сте да је нападнута особа со земље. Карактеристичан знак моралног људског бића је да га нападају израелски лоби и америчке медијске преститутке.
Док Израел убија Палестинце у Гази нападајући на болнице, школе и цивилне стамбене блокове, Вашингтон и његове марионете у Кијеву нападају цивиле у стамбеним блоковима у бившим руским областима Украјине, који се противе рушењу демократски изабране власти у Украјини и томе што је Вашингтон инсталирао владу, русофобну и пуну мржње према Русима.
Вашингтон је оне људе из Украјине који се противе преузимању своје земље од Вашингтона прогласио „терористима“ и тражи законе који ће омогућити да америчка војска легално уђе у Украјину да сузбије „терористе“.
Дејвид Вард, члан британског парламента, који има право да као британски држављанин и члан Парламента изнесе своје мишљење, рекао је да би и сам, да живи у Гази и под израелским угњетавањем, вероватно испалио ракету на Израел.
Британски медији и влада тек треба да критикују Израел због његових злочина, али су сместа напали Варда због „огавних коментара.“ Посланик из редова конзервативаца, Надим Захави, писао је Метрополитен полицији и захтевао истрагу у вези Вардове изјаве „под хитно“. Председник Конзервативне странке, Грант Шапс је Вардову изјаву прогласио за „позив на насиље“, кривично дело. А страшљива Лабуристичка партија огласи Вардово мишљење „тако огавним и неодговорним“ да је „за не веровати“:
Либерални демократи, из исте странке које је Ворд члан, „потпуно осуђују“ његове примедбе и рекоше да ће Ворд бити предмет дисциплинског саслушања и да ће можда, за свагда, бити избачен из странке.
Ето ти. Члан парламента у земљи која је измислила слободу говора изражава искрено мишљење и сконча. Вардове безопасне примедбе никога нису убиле. Израелци су оружјем којим их снабдева Вашингтон у време писања овог текста убили више од 1200 људи. Али Варда треба зауздати, не Израел. Вардове примедбе су проглашене „огавним и неодговорним“, али не убиства 1200 људи извршених од државе Израел.
САД и Велика Британија се претварају да су земље које се не плаше истине, у којима постоји независна истрага и слобода да се изразе своји ставови, али то је све велика лаж.
САД и Велика Британија су две највеће претње слободи говора на кугли земаљској. У Великој Британији нема истине што би била у супротности са зацртаном линијом. У САД се људи који говори истину стављају на листу за надзор.
Колико дуго ће владе остатка света гледати на САД и Велику Британију као домове слободе говора и уздизања западног морала?
У Америци, успех израелске пропаганде, подразумевано никада неоспораване по америчким медијима, превазилази успех сопствене пропаганде Вашингтона. Већина Американаца верује да су палестинске жене и деца опремљени експлозивним појасевима и да „змије“, како их описују израелски политичари, упадају у израелске кафее и све са собом дижу у ваздух.
Чињеница је да Палестинци не могу да уђу у Израел. Газа је под блокадом док су малобројна преостала палестинска насеља на Западној обали. Израел је отео скоро целу Палестину. Дозвољено је да постоји неколико палестинских насеља, одсечених великим зидом од Израела и једни од других са бодљикавом жицом и контролним пунктовима, одсечених од болница и школа, воде, од својих поља и маслињака, уништених како би се направило места за стамбене зграде досељеника.
Људи у бодљикавој жици су беспомоћни, а израелски екстремни десничари из редова насељеника вршљају по неколико преосталих палестинских насеља и Палестинце са њихових имања избацују уз помоћ Катерпилар трактора – које су им набавиле Сједињене Америчке Државе и специјално направљених за искорењивање палестинских маслињака и рушење палестинских кућа, трактора Катерпилар којим су Израелци за време протеста хладнокрвно прегазили Американку Рејчел Кори. Да, у праву сте, влада Високоморалних Сједињених Америчких Држава није поводом тога урадила ништа. Израел је извукао поуку када је 1967 године побио посаду америчког брода УСС Либерти, да је Вашингтон Израелу дао одрешене руке да убија америчке држављане.
Када видите фотографије Палестинаца који су претрпели израелски напад, шта видите? Видите ненаоружане људе што плачу, грле мртву децу у својим рукама и један другог. Никада нећете видети одлучне наоружане људе спремне да одбију следећи израелски напад. Видите разорене болнице, школе и стамбене комплексе и Палестинце у сузама и без оружја.
Оно што је поражавајуће у успеху израелске пропаганде јесте њен успех иако постоје сви могући докази да су Палестинци пацифисти, неспособни за отпор. Већина људи у Гази су избеглице са Западне обале, где им је земљу и куће отела Високодемократска Држава Израел. Израелско уништавање Палестине траје већ скоро седам деценија. А Палестинци још увек нису наоружани и немају ефикасне војне јединице.
Палестински народ је и после седам деценија ненаоружан. Хамас има нешто неефикасног оружја, али сами људи су ненаоружани. Њихов одговор на израелска убиства деце, жена, мужева, браће, сестара, родитеља, рођака и пријатеља јесте плач. Што није одговор ратоборних људи.
Насупрот томе, постоје извештаји да израелски цивили седе на врху брда са погледом на Газу и за софрама које доносе с пићем и храном, да гледају пуни радости, тапшу и навијају, док израелске бомбе разносе Палестинце у њиховим кућама, децу у школама болеснике у болницама. Ако је ово право лице „једине демократије на Блиском истоку,“ то је лице зла.
Поглед Западњака испраног мозга, да су Палестинци претња Израелу, апсурдан је. Ако су Палестинци претња и опасност по Израел, како је могуће да су Палестинци закључани у затвореним гетима у остацима своје земље или у избегличким камповима у иностранству?
За најистакнутијег историчара Израела, Илана Папеа, прича о Израелу је прича о „етничком чишћењу Палестине“. А крију је западне „моралне“ владе, корумпирани западни медији и „хришћански“ свештеници западне популације, која би се, вероватно, и побунила, али јој је мозак превише испран и предезинформисана је да би нешто знала.
Напомена преводиоца: Читајући овај текст, једно од питања које сам себи поставио је било и да ли је Робертс учинио медвеђу услугу Израелцима које је споменуо као пример интелектуалног поштења и етичности. Међу њима је и Финкелштајн, за време паузе га пронађох у једној краткој вести Мухамеда Томазија:
Њујорк: Ухапшен Норман Финкелштајн
Познати амерички антиционистички интелектуалац и активиста, Норман Финкелштајн, ухапшен је данас у Њујорку, за време пропалестинских демонстрација.
„Ја не верујем у појединачна дела мучеништва“, написао је у понедељак Финкелштајн на свом сајту. „То мора бити колективна акција. Ако учествује стотину људи свесних да ће бити ухапшени или су ту због солидарности, бићу тамо и ја.“
Ционистичка пропагандна машинерија је агресивно напала Финкелштајна јер он је јеврејског порекла и потомак преживелих Холокауста.
Аутор: Пол Крејг Робертс
Извор: Israel Is Stealing and Murdering Its Way Through Palestine — Paul Craig Roberts – PaulCraigRoberts.org
Превео и приредио: Александар Јовановић
Категорије:АКТУЕЛНО, Блиски Исток, ВЕСТИ ИЗ СВЕТА, ДЕШАВА СЕ..., Други пишу, Новости, Рат, САД, СВЕТ, MAIL - RSS FEED














Sad se najbolje vidi, odakle stizu sva zla ovog sveta. Svi misle da je to samo iz amerike, ne svatajuci da amerikom upravljaju bas Jevreji koji drze sva velika bogatstva u americi a da je cak i americki narod pod okupacijom cionista.
Свиђа ми сеСвиђа ми се