Верска мржња

Хрватска: Млатили шипкама и лопатама ученике Србске Богословије- Један дечак у тешком стању у болници …


Нападнути ученици Богословије у Хрватској

Извор: РТРС | 17/03/2013 | 19:35

 

У Кистању у Хрватској нападнути су ученици православне Богословије, коју похађају и ученици из РС и Србије. Повријеђено је шест ученика, од којих један теже који је смјештен у болницу у Шибенику.

hrvatski-navijaci-policiju-gadjali-bocama-stolicama-i-bakljama

Код манастира Крка нападнуто је осам ученика Богословије Св. Три Јерарха у Кистањама. Шест их је је затражило љекарску помоћ, а код једног су констатоване теже тјелесне повреде, хематоми и прелом носне кости, а смјештен је у болници у Шибенику.Ова информација је потврђена из Далматинске епархије.

Инцидент је почео тако што их је из сачекуше напала група, која их је тукла шипкама и лопатама. У полицијској станици у Книну која је забиљежила инцидент нису могли да потврде, али ни да демантују да су напад на богослове извели Хрвати који су се ту доселили са Косова, односно из Јање.

Међу нападнутим ученицима има и држављана РС и Србије. Родитељи дјеце из РС са којима смо разговарали, кажу да су им дјеца пренијела да напад има везе са данашњим обиљежавањем девет година од погрома на Косову и Метохији.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=83066