ДЕШАВА СЕ...

ЧЕШКА: ПРОТЕСТИ ПОДРШКЕ СРБИМА „КОСОВО ЈЕ СРБИЈА“!


Неколико десетина чланова покрета радничке омладине, екстремне струје Радничке странке социјалне правде (ДССС), изашли су на улице Јихлаве, града на граници Чешке и Моравске. Протести, организовани као подршка Србији против насилног одвајања Косова и Метохије окончани су након око сат времена, јавила је чешка новинска агенција ЧТК. Полиција је у притвору задржала девет лица из редова противника протеста.

„Косово је Србија“ и у Јихлави
19. 02. 2012. Срна

У Чешкој су у само неколико дана одржана два протеста подршке Србији

Протесте је покушало да спречи око 200 противника, али је полиција успела у томе да их онемогући. „Полиција је две особе у алкохолисаном стању, које су биле међу противницима протеста, пребацила у одељење за отрежњење“, рекао је портпарол полиције Дана Чирткова.

Она је додала да ће против њих бити подигнуте оптужбе за насиље над службеним лицима, што повлачи казну од четири године затвора.

Ерик Лампрехт, покретач акције, жалио се пре почетка протеста на понашање полиције и што је над учесницима протеста спроведен процес лустрације. Протест је почео код аутобуске станице, што је противно општинским прописима.

Учесници протеста у Јихлави

Протесте је надгледало око 350 полицајаца, а изнад града је кружио полицијски хеликоптер. На скупу су учествовали и експерти за екстремизам.

1 reply »