ДЕШАВА СЕ...

ТАДИЋ ШАЉЕ 10.000 СРПСКИ ПОЛИЦАЈАЦА ДА ЗАШТИТЕ „УГРОЖЕНУ“ ПЕДЕРСКУ ПОПУЛАЦИЈУ!?


16. 09. 2011. 12:52х | Вестионлине, ФБР 

Кацин: Тадићу, заштити педере…

Чланови групе Европског парламента за ЛГБТ права, међу којима и Јелко Кацин и Улрике Луначек, затражили су од председника Србије Бориса Тадића и највиших државних функционера да власт осигура безбедност учесника предстојеће Параде поноса, саопштили су данас организатори.

„Подршка овогодишњој Паради и безбедност тог скупа представљаће јасну поруку да је Србија спремна да гарантује право свих на слободу окупљања и изражавања као и право свих грађана да буду заштићени од дискриминације“, навело је 13 чланова Европског парламента у отвореном писму.
 

Тражи се да гарантује безбедност: Борис Тадић
 
 

Писмо је, осим Тадићу, упућено и председнику Владе Србије Мирку Цветковићу и градоначелнику Београда Драгану Ђиласу. Парада поноса заказана је за 2. октобар.
 

Организатори Параде навели су и да је комесар за људска права Савета Европе Томас Хамарберг навео да је извештај начињен у јуну ове године показао да многе државе чланице Савета Европе не поштују у потпуности људска права ЛГБТ особа.
 

Хамарберг је истакао да „политичари и друге јавне личности прибегавају говору нетолеранције, а реакција често изостаје, јер тек неколицина устане против хомофобије и трансфобије“.
 

„Успешно одржана Парада поноса у Србији прошле године била је важан корак који је скренуо пажњу јавности на проблеме са којима се суочавају ЛГБТ особе у Србији. Упркос насиљу српске власти показале су да поштују право на мирно окупљање ЛГБТ особа“, навео је Хамарберг.
 

Подршку одржавању овогодишње Параде поноса раније је пружила и организација Амнести интернешенал која је такође позвала власт у Србији да обезбеди одржавање тог скупа и безбедност свих учесника.

Категорије:ДЕШАВА СЕ...

6 replies »

  1. Hahahaha, “uspešno održana Parada ponosa prošle godine“… sprovodili su ih kao gubavce zaštićene trostrukim prstenom specijalaca i njima je to uspešno? Hahahaah nasmejaše me…

    Свиђа ми се

  2. da li je za njih uspeh to što je država potrošila tolike pare na dnevnice policajaca i na saniranje štete u Beogradu za vreme bala pedera… ako je to njihov uspeh onda će im biti još veći uspeh da policiju odvrate od pravog zadatka, a to je zaštita srpskog naroda na celokupnoj teritoriji Republike Srbije, a da ih pritom upute u jedan deo glavnog grada gde bi inače žrtvovali zdravlje i život….??

    Свиђа ми се