АКТУЕЛНО

Панчевачки апотекари протестовали данас испред Министарства здравља и Владе


фото: opozicionar

фото: opozicionar

ПАНЧЕВО – Запослени у Апотеци Панчево данас су поново протестовали испред Министарства здравља и Владе Србије, јер већ шест месеци нема видљивог решења за агонију те здравствене установе. Њима су се придружиле колеге из Ковина, Крагујевца, Ваљева и Апотеке Нови Сад која је већ на путу да доживи панчевачку судбину. Разговори које су имали представници ових установа у Министарству само су разљутили Панчевце.

Према тврдњама учесника разговора, помоћница секретара Министарства здравља Слађана Ђукић рекла је да су „сви добродошли осим Панчеваца који су безобразни јер протестима и пиштаљкама ометају преговоре о налажењу решења за финансијско и пословно пропадање своје Апотеке“.

„Преговори су у току већ пола године и више се не види решење. Ми смо за шест месеци од 180 радника смањили број запослених на 80, а тенденција је пада сваког месеца за неколико нових отказа“, истакао је Борко Бојић из Синдиката Апотеке Панчево.

Панчевачкој Апотеци шест месеци блокиран је рачун па не може да ради, запослени су добили три плате од позајмице из градског буџета и нису сигурни да ће на такву помоћ моћи и даље да рачунају. Овим путем кренула је изгледа и Апотека Нови Сад.

„Наши запослени нису добили мајску плату, што је већ кашњење од месец дана. Немамо робе, апотеке су нам полупразне , значи немамо робе за продају, а подршка изостаје. Састанак је био баш јуче са градском управом, како они кажу они нису у могућности да нам помогну“, указује Јелена Лопатић из Синдиката Апотеке Нови Сад.

Фармацеути из Крагујевца, Ваљева и Ковина сада нису у таквој ситуацији, али дају подршку својим колегама јер виде да им прети иста опасност.

„Овакву ситуацију очекујемо сви због услова у којима радимо, због тога што хоћемо да заштитимо струку и професију, наш сектор у ком радимо, а који је потпуно обезвређен у овом времену. Једноставно, страх до тога да ћемо остати на улицама, без послова, са школама и са стажом који имамо“, напомиње Биљана Остојић из Синдиката Апотеке Ваљево.

 

Извор: РТВ (Драган Вукашиновић)

—————–

7.6.2016. за ФБР приредила Биљана Диковић

1 reply »

  1. 7525.л.Г., месец трешњар, дан 7-ми, по србском календару.
    07.06.2016. године, по латинском календару

    Поштовани Панчевци, апотекари нисте сами!
    Иако смо сви ћутали када су пре Вас пошли истим путем ликвидације небројене фирме у Панчеву, (Утва, Стаклара, Млекара, Крзнара, Тамиш трговине, Тргопродукт, Фабрика сијалица, Клупко, ….) тешко је све набројати а стотине и хиљаде радника остало буквално без ичега, сада ВИДИМО да је то ЦЕО СИСТЕМ и да се ПЛАНСКИ ради на деиндустријализацији Панчева и Србије! До када ћемо то да трпимо, питам вас драги Панчевци? Треба да знате да нисте сами јер је у нашем Панчеву основано Удружење грађана: “Комитет Грађанске Безбедности Србије Београд-Панчево“, скраћено: “КГБ СРБИЈЕ Београд-Панчево“, са седиштем у Панчеву, улица Војвођанска бр. 53.
    Директор удружења је Милан Ц. Исаиловић, моб. 065/371-1710 За више информација о циљевима удружења ево линка:
    http://komanda-540.blogspot.rs/2016/05/osniva-se-kgb-srbije.html
    http://komanda-540.blogspot.rs/2016/06/recept-protiv-straha.html

    Свиђа ми се