
Сарадња две војске да, али војна база у Украјини не
Украјина не жели да на њеној територији буде успостављена америчка војна база, рекао је украјински министар одбране Степан Полторак.
Полторак је нагласио да би формирање америчке војне базе у Украјини било противно Уставу те земље.
Украјински министар одбране нагласио је да америчка и украјинска војска сарађују, али је навео да питање успостављања базе није ни разматрано.
– Ово питање није ни разматрано. Украјински Устав не дозвољава сличну могућност. Блиска сарадња наших војски омогућава размену искустава – додао је Полторак, преноси РИА „Новости“.
Украјински парламент је прошле године усвојио нови закон којим је омогућено да страни држављани служе војску те земље на основу уговора.
***
ФБР КОМЕНТАР: КО ЈЕ ДОЗВОЛИО И ТО ПРОТИВ УСТАВА СРБИЈЕ – ПОСТАВЉАЊЕ НАЈВЕЋЕ АМЕРИЧКЕ БАЗЕ БОНДСТИЛ НА БАЛКАНУ – НА ТЕРИТОРИЈИ СРБИЈЕ, КОСОВУ И МЕТОХИЈИ?

Највећа америчка војна база изграђена после вијетнамског рата, ‘“Бондстил“ на окупираном Косову и Метохији
————–
4. 1. 2016. СРНА/ВЕСТИ, за ФБР приредила Биљана Диковић
Категорије:АКТУЕЛНО, ВЕСТИ ИЗ СВЕТА, ГЛОБАЛИЗАМ, ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, Други пишу, Новости, ОБАВЕШТЕЊЕ, САД, СВЕТ, СТАВ, Украјина, MAIL - RSS FEED














Коментари читалаца…