СРБски ФБРепортер: На ТВ Русија 1 вечерас је приказан документарни филм – „Како су убили Југославију. Сенка Дејтона“ који је снимљен 2015. године у режији Алексеја Денисова. Браћа Руси убрзано уче лекције на основу нашег искуства!
***
Извор: Россия Новая, 27.4.2015.
Филм „Како су убили Југославију. Сенка Дејтона“ је прича о грађанском рату који је избила између два, у суштини братска, народа који су у пријатељству и слози живели дуги низ година у саставу некада јединствене Југославије.
Филм „Како су убили Југославију. Сенка Дејтона“ је слика која приказује непознате детаље о југословенским ратовима и како су се четири дуге године међусобно убијали Хрвати и Срби. Према званичним подацима, у том рату је погинуло најмање сто хиљада људи, док незванична статистика говори о два пута већем броју. Више од три милиона цивила је избегло са својих огњишта.
Али чак и након што је овај ужасан рат у срцу Европе завршен, и на територију бивше Југославије уведене НАТО мировне снаге од шездесет хиљада људи, оне у ту земљу нису могле донети коначан мир. Две године касније, авиони оружаних снага НАТО ће немилосрдно бомбардовати територије у које је требало да донесу мир.
Грађански рат у бившој Југославији је био најкрвавији и најдеструктивнији рат у Европи од Другог светског рата.
Документарни филм „Како су убили Југославију. Сенка Дејтона“ нам говори историју ужасне трагедије која се на крају 20. века десила у срцу цивилизоване Европе.
_______________
Превод: СРБски ФБРепортер














Ne kaze se :moderacija: nego korekcija,ispravka..!
Свиђа ми сеСвиђа ми се
„Роберт Баер, бивши агент ЦИА-а, тврди да су милиони америчких долара утрошени како би се разбила бивша Југославија. Када сам јануара 1991. стигао у Сарајево задатак је био да ширим лажне информације да ће српски терористи напасти град и да тако створим панику, тврди Баер“
http://srbin.info/2015/11/30/agent-cia-milione-smo-potrosili-da-razbijemo-jugoslaviju/
Свиђа ми сеСвиђа ми се
samo rusi to mogu videti onako kako jeste!
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Istinito prikazano, Mi koji smo sve to predziveli. Hvala na ovako verodostojnom filmu !
Свиђа ми сеСвиђа ми се
HODAJUCI PO VIJETU I OBILAZECI NAJPOZNATIJE VRHOVE SVIJETA KAO PLANINAR BIO SAM PONOSAN ODAKLE DOLAZIM…CIJELO VRIJEME TOG SRAMNOG RATA SAM NA OVIM PROSTORIMA…SAD SE SRAMIM…ODAKLE SAM….NAZALOST!!! A TAKO MISLI VECINA POSTENIH LJUDI…AL MOZDA NEMAJU HRABROSTI RECI…
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Srami se ti sebe pokondirena tikvo. Osetio si lepotu kesha koju ti zapad nudi stvarajuci ga na muci naseg naroda…pa si se prilagodio i spustio glavu i podvio rep. Razumem te…tako je najlakse jer je propaganda stvorila takvu sliku o nama. Lakse je postideti se i prilagoditi nego reci sta je i kako bilo stvarmo…a zaboravio da je taj isti zapad to i zakuvao da bi pokondirene tikve, kao sto si ti, bile postidjene i kupljene krvavim radom i novcem naseg naroda…sram te bilo
Свиђа ми сеСвиђа ми се
go*edo jedno ti se sramis…cega se sramis,sto si srbin? srami se sto tako mislis i ljubis du*e go*narima sa zapada jer su ti isprali mozak dolarina i markama pa ti se osladilo posecereno go*no.
Свиђа ми сеСвиђа ми се