Пре петнаест година на карти Европе појавило се кризно жариште – 24. марта 1999. године авијација САД и НАТО-а почела је да бомбардује Југославију, бомбардовања су трајала више од два месеца. Западна агресија однела је скоро две хиљаде цивилних жртава.
25.03.2014. Глас Русије

Агресија Северноатлантске алијансе против Југославије предпоследње године 20. века била је један од финалних актова дугогодишње кампање Запада против ове снажне балканске државе. Бомбе и ракете које су падале са ноћног неба на Београд, Приштину и друге српске градове, завршиле су форматирање нове карте Источне Европе, рекао је за Глас Русије експерт центра за конзервативна истраживања социолошког факултата Московског државног универзитета Александар Бовдунов.
Створено је жариште напетости у Европи, што јој је сметало да се издвоји као самостални геополитички центар, а као друго максимално су гушене и уништаване снаге које су могле да постану руски савезници. У првом реду Србија и Срби. Нису случајно у том конфликту САД и Европа под њиховом контролом подржавали прво Хрвате, а затим донели одлуку да униште српску државу и максимално умање њен утицај на Балкану путем разбуктавања конфликта око Косова.
Један од главних циљева САД тада је било да покажу читавом свету да могу да намећу своју вољи и да имају право да располажу територијом сваке тачке у Европи. Тако се уз подршку Вашингтона појавила квазидржава Косово, чија је улога фактички сведена на једно – да буде нова платформа САД, сматра старији научни срадник Руског института за стратешка истраживања Василиј Каширин:
То је поуздан и веран сателит Запада. Тамо се налази највећа америчка база на читавом европском континенту. Американци су тамо изградили прави војни град-тврђаву. Они су дошли тамо на деценије и не планирају да оду. Са тачке гледишта тријумфа грубе америчке војне силе, америчког иперијализма то је био несумњиви успех.
Разбивши југословенску државу на неколико малих република и енклава, Запад се није зауставио. Својом крилатом демократијом он је посејао хаос у Ираку, Авганистану, Либији. И већ је био спреман да се обрачуна и са непокорном Сиријом, кад је механизам једнополарног утицаја одједном заказао – на путу евроатлантске политике појавила се Русија, каже Василиј Каширин.
Промењен је глобални распоред снага у свету. Русија више није тако слаба као 1999. године, и Русија је то јасно показала прошле године у току сиријске кризе, када је Москва својом разумном дипломатијом и принципијалном позицијом омела Запад да започне војну агресију против Сирије.
Наредни промашај евратлантизма постао је Крим. Сасвим закономерну и објашњиву са људске тачке гледишта жељу Москве да заштити рускофонско становништво полуострва од украјинских ултранационалиста западна заједница представља као војну агресију против Украјине. А резултат слободног изражавања воље Кримљана поводом придруживања Русији у Европи сматрају кршењем територијалне целовитости украјинске државе. Како је истакао Василиј Каширин, таква реакција Западне Европе и САД је рефлекс политике двостурких стандарда. Само што су се времена изменила и ова политика неће бити тако ефикасна као раније. Превише је очигледна постала за читав свет.
Категорије:Бомбардовање, ДЕШАВА СЕ..., Други пишу, Европа, ЗЛОЧИНИ НАД СРБИМА, ИЗДВАЈАМО, Нато, Новости, ПОЛИТИКА, Ратни Злочин, Русија, САД, СВЕТ, Страдање Срба, Украјина, MAIL - RSS FEED














РАТ КОЈИ ЈОШ УВЕК ТРАЈЕ
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Да подсетим и додам ауторовом закључку „превише је очигледно за читав свет“.
реакција „Запада“ на реферндум у Криму није „случај“ већ правило које је, како рече Г. Бовдунов, примењено на бившој Југославији,… ради усавршавања и „сондирања“ реакција света.
Стархоте које су уследиле после „случаја Југославија“ помало су бациле у заборав како је хаос испровоциран и како је случај „одрађен“.
„Пронађени“ су кривци (Милошевић, Караџић, Младић,… Срби,…) и светској јавности „објашњено“ да су то „bed guys“
Позната CNN „шема“ – НИЈЕ БИТНО КО ЈЕ „закувао“ већ како је ко реаговао.
Дакле, Хрватски Парламент је 1992 прогласио независност (иако је тада још важећим Уставом СФРЈ процедура издвајања јасно дефинисала правило 66%.
Проглашена је Република Хрватска, ДРЖАВА ХРВАТА (не ГРАЂАНА као што је „зла“ Србија и скоро све европске земље) у којој је 22% становника, Срба који су вековима живели на тим просторима остали без отаџбине и постали МАЊИНА.
То је подстакло сећања на зверства НД Хрватске (државе „правих“ Хрвата) над Србима у Хрватској из Другог светског рата и изазвало рекацију српског становништва које памти те страхоте,… и касније грађански рат у Хрватској.
„Запад“ је тај непримерени акт Хрватског парламента одмах ПРИЗНАО („danke Deutchland“) као „готову ствар“, прогласио Србе „реметилачким фактором“ и кренуо да брани самопроглашену државу, свим па и најпрљавијим средствима. То и данас чини (Хашки трибунал, пријем у ЕУ, итд.)
Све што се касније догађало (Босна и Херцеговина, Косово и Метохија, па и Црна Гора,..) је само „логичан“ наставак политике ових истих „снага“ које реферндум на Криму (више од 70% укупног становништва се сагласило да иступи из државе коју су на силу преузели банда и нацисти) сматрају нелегалним и „угрожавањем светског мира“.
Нечувена хипокризија !?!
Мислећим људима који нису хипнотисани „прављењем пара“ насилници са Запада који вешто „пакују“ своје намере у борбу за „демократију“ и „бољи свет“, заиста је СВЕ ЈАСНО.
Било би смешно да није жалосно,… и опасно !
Свиђа ми сеСвиђа ми се