Русија упорно наговара лидера Социјалистичке партије Србије Ивицу Дачића да раскине савез са Демократском странком и приклони се напредњацима.
08. 06. 2012. Вечерње новости
Русију сада много више интригира ко ће водити српску владу, него 2008. године, пишу „Вечерње новости“. За ову теорију многи су добили „потврду“ тиме што је лидер Дачић у среду напрасно отпутовао у Москву у јеку преговора са демократама.
Поред тога, нико од функционера ДС-а није у четвртак увече био на пријему у руској амбасади, што сугерише да није све у најбољем реду у односима демократа и Москве. Прошлогодишњем пријему је присуствовао лидер ДС-а Борис Тадић, као и Дачић који је тада био у Београду.
Упркос овим спекулацијама, у табору ДС-а верују да имају велике шансе да склопе коцкице са СПС и Либерално демократском партијом.
Лидер Социјалдемократске партије Србије Расим Љајић рекао је да се тренутно разговара о принципима рада будуће владе и не крије да још постоје разлике међу партнерима.
„Спорна питања су будући однос са ММФ-ом, очување макроекономске стабилности, како да се Србија избори с проблемом незапослености, неликвидности домаће привреде, високог спољнополитичког дефицита. Када се ти принципи усагласе између демократа и социјалиста, биће речи и о персоналним решењима и подели ресора, али и о утврђивању заједничке политике око решавања проблема Косова“, рекао је Љајић.
Новости наводе да се кључни преговори о влади очекују већ за викенд. Ако се ДС, СПС и ЛДП сложе око курса будућег кабинета према Косову и пакета болних економских мера, на столу ће врло брзо наћи и кадровска шема ресора.















E jadne li zemlje, kada treba Dačić, da odlučuje o sudbonosnim pitanjima. Spali smo na to da od njega sve zavisi. Možemo i da pretpostavimo kakva nas sudbina čeka.
Nisu mnogo bolji ni ostali, ali to biće koje pomalo podseća na ljudsko, ne bi trebalo da ima toliku moć
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Tadić je bio marioneta stranih sila, on ništa nije govorio iz svoje glave , morao je na pamet da nauči šta će da govori ili da ćita, mi treba da se okrenemo Rusima a ne ovim iz EU Boris nezna ništa i zato nemože da bude premijer, jer ćemo otići u vasionu i reći „Dobro veče Sveti Petre“, jer je to u interesu stranih sila, a i one će ga šutnuti kada im isluži kao popušenu cigaretu.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Мислим да ће баћушке свој став пренети Изногуду поткрепљен коферчетом. Бар овај доказано воли такву врсту аргументације.
Свиђа ми сеСвиђа ми се
Nama je jedini spas u svakom pogledu okretanje prema Rusiji. U protivnom Tadić će kao što je i obećao započeto uništenje Srbije dovesti do kraja kako on kaže u izbornoj kampanji. Ne dozvolite mu to ko Boga vas molim.
Свиђа ми сеСвиђа ми се