Срби из Ибарског Колашина бојкотоваће прелаз Брњак, на коме су осим службеника Еулекса и припадници косовске царине и пограничне полиције, све док, како кажу, са њега не оду они који „праве границу са централном Србијом“.
30. 03. 2012. Бета, Вести
Не може се сваки пут блокирати и становништво затворити у кавез : Славиша Ристић на Брњаку
Од пре неколико дана административни прелаз Брњак отворен је за комерцијални и некомерцијални саобраћај, а представник Еулекс царине рекао је телевизији Мост из Звечана да дневно преко тог прелаза прође пет до шест камиона новопазарских регистарских таблица који су углавном празни.
Путничког саобраћаја готово и да нема јер житељи Ибарског Колашина бојкотују прелаз Брњак, а како је навео председник општине Зубин Поток Славиша Ристић, грађани прелазе бојкотују зато што се тамо налазе албански цариници и полицајци.
Он је истакао да прелаз Брњак неће да користе све док се не испуне њихови захтеви и са њега не оду они који „праве границу са централном Србијом“.
Ристић је рекао да не очекује да ће у Ибарском Колашину бити затворени алтернативни путеви као што је то српска жандармерија урадила на Јарињу.
„Не може се сваки пут блокирати и становништво затворити у кавез“, казао је Ристић.
Категорије:БАРИКАДЕ, ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, КОСОВО И МЕТОХИЈА, Нато, СРБИЈА















Коментари читалаца…