ДЕШАВА СЕ...

Обилић је величина – Сулејман је само слина


Обилић је величина – Сулејман је само слина

Активизам

27. март 2012. СНП НАШИ

Српски народни покрет Наши јуче је покренуо кампању „Обилић је величина Сулејман је само слина“ којом  жели да изрази протест због све масовнијој заступљености турских серија на телевизијским програмима у Србији међу којима и серије „Сулејман величанствени“ која велича истоименог турског владара. У оквиру кампање одштампани су плакати и налепнице са поруком „Обилић је величина у Сулејман само слина“.

Циљ ове акције је заустављање покушаја прекрајања историје и приказивања Сулејман, који је био крвник, злочинац и непријатељ српског народа, као позитивне историјске личности. СНП Наши противи се приказивању серија које величају Турску историју која је обележена верским ратовима, крвопролићем, геноцидом итд.

Овим плакати СНП Наши жели да покаже грађанима Србије, а пре свега млађим телевизијским гледаоцима, да Сулејман није величанствен већ су то српски витезови који гинули борећи се проив најезде Турака.

Информативна служба СНП Наши

Кратка веза: http://nasisrbija.org/?p=7685

1 reply »