Због затамњених страна Министарству новчана казна
26. 01. 2012. 23:34 Бета
Повереник за информације од јавног значаја изрекао је новчану казну од 200.000 динара Министарству економије јер Савету за борбу против корупције није доставило анексе уговора о заједничком улагању Србије и Фијата, саопштио је данас Савет.
Министарство економије је на захтев Савета за борбу против корупције, доставило „затамњену“ документацију о заједничком улагању Србије и Фијата и тиме, како се наводи у саопштењу, прекршило Закон о слободном приступу информацијама од јавног значаја.
Министарство економије прекршило Закон о слободном приступу информацијама од јавног значаја
„Министарство је то урадило на изразито циничан начин, недвосмислено поручујући грађанима да одбија и саму идеју демократске контроле“, наводи се у саопштењу.
„Зар је тајна коју инфраструктуру држава треба да постави да би Фијат пословао у Србији, које непокретности Србија улаже у заједнички пројекат и које субвенције даје Фијату? Тајна могу бити само технички детаљи, али такви детаљи нису потребни за анализу Савета, нити их је Савет тражио од Министарства“, наводи се у саопштењу.
Додаје се да је приступ информацијама од јавног значаја једна од темељних претпоставки за борбу против корупције и да нема говора о демократији ако власт ради тајно.
Савет за борбу против корупције тражио је од Министарства економије измене и допуне уговора које су закључене од 2009. године и четири прилога основног уговора у којима се налазе подаци потребни за анализу улагања Србије.
Министарство је послало та документа, али тако што је затамнило најважније податке из анекса уговора, а прилози уговору су затамњени у потпуности, од прве до последње стране.
Категорије:ДЕШАВА СЕ..., ДРУШТВО, ЕКОНОМИЈА, КОРУПЦИЈА, СРБИЈА















а одакле ће да је плате, из буџета можда.
Свиђа ми сеСвиђа ми се