Политика
Срби са севера КиМ: Одговор на мировни предлог можда у среду
Лепосавић Фото Танјуг
ЗВЕЧАН – Заменик председника Скупштине Општине Звечан Љубомир Радовић изјавио је данас да очекује да би од Кфора и представника међународне заједнице у среду могао стићи одговор на српски предлог решења кризе на северу Косова.
Радовић је агенцији Бета рекао да већ постоје благе, позитивне али незваничне реакције, и додао да Кфор и Еулекс још немају званичан став.
Срби са севера Косова понудили су у среду на редовном састанку представницима Кфора и других међународних мисија „Мировну иницијативу – полугодишњи ‘тајмаут’ за мирно решавање кризе на северу Косова”.
„Идуће среде, на редовном састанку са представницима Кфора, Еулекса и међународне заједнице, могли бисмо да добијемо конкретнији одговор”, казао је Радовић.
Према том предлогу, саобраћај на северу Косова одвијаће се без посебних препрека и проблема уколико Кфор не буде предузимао „насилне акције” и уз услов да на северу не дође до „успостављања институција” Косова.
„Основни елементи предлога су искључивање насилних акција Кфора и других субјеката према северу, слободни административни прелази, односно слободан проток људи и робе, нема приштинских институција и њихових службеника, нема барикада, грађани се враћају домовима и редовним пословима, а саобраћај се одвија без посебних препрека и проблема”, набројао је Радовић.
Радовић је рекао да се у предлогу Срба процењује да нема потребе за масовним коришћењем хеликоптера за транспорт, нити за великим покретима јединица Кфор и служби Еулекс.
Према речима Радовића, представницима међународне заједнице је у четвртак предат и текст предлога на енглеском.
Агенцији Бета је у четвртак у Главном штабу Кфор речено да не могу да потврде да ли су добили предлог.
Бета
објављено: 17.12.2011
Категорије:БАРИКАДЕ, ДЕШАВА СЕ..., КОСОВО И МЕТОХИЈА, Нато














Коментари читалаца…