ДЕШАВА СЕ...

Уве Новицки: Уклањање барикада на северу КиМ након политичког договора


Уве Новицки: Уклањање барикада на северу КиМ након политичког договора

среда, 16 новембар 2011 20:20
Портпарол КФОР-а Уве Новицки изјавио је да ће барикаде на северу Косова бити уклоњење након што на високом политичком нивоу буде постигнут договор.

Новицки је, у интервјуу КИМ радију, казао да решења треба потражити на вишем нивоу, а не у разговорима са представницима Срба на северу Косова.

“Ми не зависимо од политичких одлука. Као што знате, ми смо имали акције на обезбеђивању слободе кретања, али КФОР не жели да користи силу у разбијању барикада јер би тиме ишао против обичног народа, који се налази тамо. Барикаде су илегалне, али важно је да за сада нема насиља.”

Новицки је казао да, иако је КФОР оперативно способан да уклони све барикаде на северу Косова, до таквих активности неће доћи.

“Барикаде постоје. Не можемо да их уклонимо све у исто време, иако смо способни и за тако нешто. Као што је генерал Древс недавно рекао, уклонићемо их уколико оне буду реметиле слободу кретања КФОР-а”.

Коментаришући оптужбе лидера косовских Срба са севера да КФОР не чини довољно на обезбеђивању сигурности за Србе, Новицки их је негирао наводећи да оне усмеравају јавност у погрешном смеру.

“Није ми јасно како такве оптужбе стижу од стране оних који настоје да онемогуће КФОР у обављању његових задатака. То је контрадикторно”, рекао је Новицки.

Портпарол КФОР-а је још једном поновио да је слобода кретања нешто што не треба да се доводи у питање и да буде предмет разговора.

“Слобода кретања треба да важи за све, и за КФОР, и за ЕУЛЕКС, све међународне организације и грађане на Косову.”

(КИМ радио)

1 reply »

  1. Последњи је час да се саберемо и да се скупимо, да ујединимо све снаге да Србији повратимо пре свега углед, српском народу достојанство и самопоуздање. У Србији постоје субјективне снаге, у Србији постоји људски капацитет да се Србија подигне и врати на своје историјско место.
    Смиља Авравом, проф. др

    Свиђа ми се