ДЕШАВА СЕ...

Организатори студентског протеста демантовали да је Пленум у Новом Саду распуштен…


среда, 02 новембар 2011 11:05
Филозофски факултет у Новом Саду

НОВИ САД – Присталице Пленума као начина студентског организовања демантовали су саопштење студентских парламената да је Пленум на Филозофском факултету у Новом Саду распуштен и додали да то тело „не може да буде распуштено“.

„Пленум не може да се распусти, јер је то начин слободног студентског организовања и директне демократије. Тврдње да је Пленум распуштен су, дакле, бесмислене“, казале су присталице Пленума новинарима.

У уторак увече у амфитеатру Филозофског факултета одржан је Пленум, који је протекао у свађама присталица таквог начина организовања студената и присталица студентских парламената, који су били у већини.

Присталице Пленума наводе да су на скуп у уторак „организовано дошли“ припадници десничарских организација којима није стало до студентских захтева и који су били дошли да „буком и викањем“ прегласавају студенте.

Студентски парламенти саопштили су у уторак увече да је „одлуком већине студената“ у Новом Саду распуштен Пленум као начин студентског организовања. „Пленум је провизоријум, који нема упориште у законодавству Србије. То је скуп који није пријављен и нема подршку како самих студената Универзитета у Новом Саду тако и легитимних студентских тела“, наводи се у саопштењу.

(Бета)

Категорије:ДЕШАВА СЕ...