Дачић: Први телефонски разговор после избора биће између ДС и СНС
Лидер Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић изјавио је да је нормално да после избора та партија разговара са Демократском странком као коректним партнером, али је додао да „избори нису само политичка, већ и математичка категорија“.
„Избори нису само политичка, већ и математичка категорија. Списак лепих жеља обично се не поклапа са реалношћу. Нормално је да после избора разговарамо са ДС као коректним партнером, али ништа није за вјеки вјекова“, казао је Дачић у интервјуу данашњим „Новостима.
Говорећи о коалицији окупљеној око СПС-а, он је рекао да су у њу сви много уложили и да би било веома неодговорно да се то сруши.
„Најбоље би било да останемо сви на окупу и после избора будемо фактор без којег се не може“, додао је он и додао да не може да диктира ПУПС-у шта ће да ради и да је на силу држи уз себе.
Што се тиче контаката с лидером СНС Томиславом Николићем, Дачић је казао да се чују кад имају нешто да причају у вези са делокругом који има као министар полиције, наводећи да ту врсту комуникације има и са осталим лидерима.
На питање зашто прича о великој коалицији СНС и ДС и има ли неке поуздане информације да преговарају „испод жита“, Дачић је казао да би било добро за јавност „да се објаве и фотографије како Вучић пије кафу и са некима из ДС“.
„Сада вам гарантујем да ће први телефонски разговор после саопштавања изборних резултата бити између ДС и СНС“, рекао је Дачић и додао да нема никакав проблем са СНС, али да види да је то (пакт са СНС) за Вучића неприхватљиво.
Што се тиче СПО и напада Вука Драшковића на социјалисте, Дачић је рекао да се с њим није ни видео пре него што је конституисана влада,наводећи да је СПС договор направила са ДС.
Категорије:ДЕШАВА СЕ...















Коментари читалаца…