ПРАГ: КЛАУС ОДБИО ДА ПРИМИ ЈАХЈАГУ
Ахтисаријев план мора да буде у потпуности имплементиран као једини одговор на примедбе српске заједнице, казала је Јахјага.
Јахјага је одбацила могућност специјалног статуса за север Косова, поделу, као и размену територија.
„Неће бити специјалног статуса, неће бити поделе, неће бити размене територије. Морамо да напустимо такве идеје из прошлог века. Треба да градимо друштво једнаких права и одговорности. То је златно правило Европске уније“, истакла је Јахјага.
Јахјага се, такође, заложила за одржавање локалних избора у областима у покрајини које насељавају Срби.
Јахјага је односе са Београдом оценила као компликоване, а дијалог као једини начин за интеграцију региона у евроатлантске структуре.
http://www.kurir-info.rs/planeta/prag-klaus-odbio-da-primi-jahjagu-134968.ph
Категорије:ДЕШАВА СЕ...














Коментари читалаца…