ДЕШАВА СЕ...

ТАКО ГОВОРИ СРПСКИ ИЗДАЈНИК- Мићуновић: Прекинути са илузијама о томе да је Косово наше…


11.09.2011. 10:24 Радио КиМ
Dragoljub Micunovic (Foto Fonet)Председник Политичког савета Демократске странке (ДС) Драгољуб Мићуновић изјавио је да Србија у погледу Косова „живи у илузијама“ и оценио да Србија треба да уместо тога развија трговинске односе с Косовом.

Врло је нездраво живети у илузијама. И што више будемо живели у тој самообмани да имамо значајну моћ и утицај на Косову, утолико губимо време“, рекао је Мићуновић у интервјуу за недељно издање новосадског „Дневника“.

Према његовим речима, прича о суверенитету Србије на Косову све је више „виртуелна“, а не реална.

Мићуновић је оценио да Србија може још неко време да спречава пријем Косова у Ујединене Нације.

„Али, државе улазе у систем светске организације добровољно, што значи да могу да постоје и да функционишу у међународном праву чак и без тога. Тако да је наш маневарски простор у том смислу сужен“, казао је он.

 Мићуновић је оценио да се од 2008. године, када је Косово прогласило независност, ситуација мењала на штету Србије, јер су Албанци успоставили власт и добили дипломатско признање највећег и најважнијег дела ЕУ, као и САД.  Мићуновић је рекао да је Србија закаснила са идејом о подели Косова.

„Када је било време, нисмо на томе инсистирали, а Војислав Коштуница који је тада био премијер, није хтео ни да чује за то“, навео је Мићуновић.
Он је оценио да Србија треба да развија трговинске односе с Косовом и да избегава „драме“, попут последње – око царинског печата.

Категорије:ДЕШАВА СЕ...

2 replies »

  1. A шта очекивати од ћовека који је јахао попа, потом цинкарио своје другове на голом отоку, продао своју земљу НАТО окупаторима… и ко ѕна шта све још!

    Свиђа ми се