22.08.2011. 11:57
Potpredsednik kosovske vlade Hajredin Kući izjavio je da na severu Kosovu može da usledi akcija uspostavljanja reda i zakona i pre 15. septembra, kada ističe usmeni dogovor KFOR-a sa Prištinom i Beogradom o rešavanju krize u tom delu Kosova.
Kući je rekao da kosovska vlada namerava da preuzme kontrolu na prelazima kod Jarinja i Brnjaka na severu Kosova, prenosi prištinski list Koha ditore.
„Radimo marljivo i sa dodatnim intenzitetom na uspostavljanju normalnog stanja u najkraćem mogućem roku. Trenutno imamo kontrolu KFOR-a, a imaćemo kontrolu nad carinskim punktovima čim to bude moguće. To se može desiti i pre 15. septembra, ali posle 15. septembra biće uspostavljena vladavina prava i kontrola carinskih punktova“, rekao je Kući.
Kući je, govoreći o uvođenju pravosudnog sistema na severu, rekao da sudije i tužioci treba da ispune tri kriterijuma – da uspostave jedinstven sistem sudstva, da sudije i tužioce treba da imenuju kosovske institucije i, treće, treba da budu uključeni u sistem Kosova.
Kući se nije osvrtao na najave organizacije Albanaska nacionalna armija (ANA) da će, ukoliko do kraja septembra kosovska vlada ne preuzme kontrolu na severu Kosova, aktivirati svoje jedinice i otpočeti akcije u tom delu Kosova.
Kući je rekao da nije upoznat sa najavom ANA o ponovnom aktiviranju povodom zbivanja na severu Kosova. РадиоКиМ
Категорије:ДЕШАВА СЕ...














Коментари читалаца…